Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 28 maj 2015
Klockor Nivada
NIVADA, Popularis, Boett nr. 67144, herrur, 34 mm, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.
NIGEDO, herrur, 35 mm, Boett nr. 8785, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1959.
TIMEX, damur, 25 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, integrerad länk, ca 1975.
FICKUR, 50 mm, Boett nr. 286280, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.
LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 284, Serie nr. 13973269, Boett nr. 7911-1, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1966, metallänk ej original.
CERTINA, Town and Country, Ref nr. 5306.225, Boett nr. 8206047, herrur, 37 x 34 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.
MILDIA, herrur, 34 mm, Cal ST 96-7, Boett nr. 939103, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
EIGER, herrur, 33,5 mm, Cal ST 974, Boett nr. 748745, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970.
CERTINA, herrur, 33,5 mm, Cal 28-16, Ref nr. 7101.024, Boett nr. 4492564, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.
HERRUR, 36 mm, Boett nr. 823-1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.
Klockor Lagonda
LAGONDA, herrur, 34,5 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1959.
CERTINA, T+C, Cal 729, Ref nr. 729.3021.41, herrur, 34,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, ca 1985, metallänk ej original.
LONGINES, Conquest, V.H.P, Cal L174, Serie nr. 25539448, Boett nr. 4018, herrur, 35 mm, bicolour, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, integrrad originallänk (skadad), viklås, ca 1995.
must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 366001/21901, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1989.