341 - 360 av 588
1...171819...30 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 28 maj 2015

Klubbad för

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Världsmästarur, Boett nr. 178198, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, sekundvisare saknas, läderband, ca 1959.

225 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

FÖRVARINGSETUI, Piquadro Nikolai, med plats för 12 st. armbandsur, 310 x 160 x 60 mm, läder, slitage.

750 kr

Utrop: 800 kr

HERRUR, 30,5 mm, vitmetall. manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1925.

150 kr

Utrop: 125 kr

LEMAC, stoppur, 53,5 mm, Cal BF 416, vitmetall, mekanisk, 60 sek/60 min, skadad urtavla, defekt, ca 1970.

75 kr

Utrop: 125 kr

GENIAL, Antimagnetique, herrur, 33 mm, stål, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

175 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE-SPORT, herrur, 28 mm, Boett nr. 115992, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt (delar saknas), ca 1945

Utrop: 100 kr

CERTINA, DS, Cal 25-451, herrur, 36 mm, stål (staybrite), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, gravyr, läderband, ca 1960.

225 kr

Utrop: 350 kr

CERTINA, Attack, Ref nr. 199.1095.41, herrur, 37,5 mm, analog/digital, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, alarm, skadad urtavla, läderband, ca 1995.

250 kr

Utrop: 450 kr

SEIKO, 2002 Fifa Wold Cup, KoreaJapan, herrur, 37,5 mm, stål, quartz, mineralglas, originallänk, viklås, ca 2002.

275 kr

Utrop: 500 kr

SEIKO, Quartz LC, Ref nr. A128-5010, Boett nr. 7N3752, herrur, 35,5 x 34 (39,5) mm, stål, quartz, digital, hardlexglas, originallänk, viklås, ca 1980.

75 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega Constellation, röd, 130 x 106 x 55 mm, skadad, ca 1965.

1 700 kr

Utrop: 450 kr

ZARIA, hängur, 30,5 mm, Boett nr. 1531507, gulmetall, mekanisk, ca 1978, kartong, kedja i gulmetall,

125 kr

Utrop: 150 kr

HERRUR, ryskt, 40 mm, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1985.

225 kr

Utrop: 375 kr

CERTINA, DS (200 Meters), Ref nr. 115.7093.44, herrur, 38 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1998.

450 kr

Utrop: 250 kr

LEJON, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 62671, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

350 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 994-08, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1925.

175 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, fickur, 48 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 9230010, Boett nr. 10017566, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, glas skadat, bucklor, ca 1940.

500 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40.6L, Serie nr. 6454546, Boett nr. 7285318, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1925.

275 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 5329, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

150 kr

Utrop: 75 kr

LEJON, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 35050, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

75 kr

Utrop: 150 kr