501 - 520 av 1 364
1...252627...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 april 2015

Klubbad för

Ljusstake, Orrefors, "Celeste", Anne Nilsson, höjd 26,5cm

475 kr

Utrop: 375 kr

Ljusstake, Orrefors, "Celeste", Anne Nilsson, höjd 34,5cm

550 kr

Utrop: 425 kr

Vas, Kosta Boda, "Atoll", Anna Ehrner, höjd 20cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Skål, Kosta Boda, "Atoll", Anna Ehrner, höjd 10cm, Ø22cm

Utrop: 300 kr

Uppläggningsfat, Gustavsberg, "Prunus", Stig Lindberg, 31,5x22cm, repor

375 kr

Utrop: 200 kr

Uppläggningsfat, Gustavsberg, "Prunus", Stig Lindberg, 40x16cm

250 kr

Utrop: 200 kr

Karott, Gustavsberg, "Prunus", Stig Lindberg, höjd med lock 14,5cm

450 kr

Utrop: 200 kr

Skål, Gustavsberg, "Prunus", Stig Lindberg, Ø9,5cm

175 kr

Utrop: 75 kr

Senapsskål, Gustavsberg, "Prunus", Stig Lindberg, höjd 7,7cm, små glasyrskador

150 kr

Utrop: 75 kr

Uppläggningsfat, Gustavsberg, "spisa ribb", Stig Lindberg, 39,5x15,5cm, glasyrskador

350 kr

Utrop: 200 kr

Glas, Kosta Boda, "mine", höjd ca.10,5cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Musikinstrument Övrigt

Tvärflöjt Elkhart, Ind. Gemeinhardt, M2, snr.B44070, skadad, bucklor, i fodral

Utrop: 375 kr

Bordsbestick S830, 1664,6g, Bordsgafflar 12st, 176mm, Bordsknivar 12st, 200mm, Bordsskedar 12st, 175mm, modell Diplomat

3 900 kr

Utrop: 4 100 kr

Kaffeskedar 7st S830, 91,2g, 109mm, modell Diplomat

275 kr

Utrop: 275 kr

Smörknivar 2st S830, 72,3g, 169mm, modell Diplomat

300 kr

Utrop: 200 kr

Smörkniv S830, 38,5g, 170mm, modell Diplomat

150 kr

Utrop: 100 kr

Smörgåsbestick S830, 744,7g, Smörgåsgafflar 12st, 145mm, Smörgåsknivar 12st 180mm

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr

Mynt Utländska mynt

Plakett S830, 75,5g, graverad i ask

225 kr

Utrop: 225 kr

Mynt Utländska mynt

Punschkoppar 5st S830, 160,6g, små bucklor

400 kr

Utrop: 500 kr

Parti silver 830, 694,3g, defekt, graverat

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr