Hänge 18K 0,8g
Utrop: 300 kr
Glasfat, Anna Lena Stålnacke, 18,5x18,5cm
Figurin Bing & Gröndahl, höjd 9cm
Utrop: 250 kr
Figurin Royal Copenhagen, höjd 6cm
Utrop: 200 kr
Figurin Royal Copenhagen höjd 4cm
Utrop: 125 kr
Assietter 2st Spisa Ribb, Gustavsberg, Ø21cm, liten nagg
Tekoppar med fat 3st, Spisa Ribb, Gustavsberg, höjd kopp 6cm, Ø fat 15cm
Fat på fot, Svenskt Tenn, Stockholm 1929, höjd 13cm, bucklor
Ljusstake Ekshärads Smide, A. Sjöberg, höjd 26,5cm
Etsning Carl Larsson, "Suzanne och Gunlög", 30x20cm, skadad
Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), 24x22cm, i ram och glas
Utrop: 1 800 kr
Glas 2st Iittala, Kartio, Kaj Franck 1958, 21cl, i originalkartong
Utrop: 100 kr
Skål Kosta Boda, Basket, Anna Ehrner, Ø29cm höjd 7,5cm
Kruka mässing, höjd 11cm
Utrop: 50 kr
Kruka mässing, höjd 10,5cm
Tisdag 10 mar 2015