Avslutad | Specialauktion – Torsdag 12 februari 2015
VÄSKA, Versace, Vanitas, Barocco, quiltat nappaläder, beige med detaljer i gulmetall, 26x15x8 cm, dustbag, nyskick, sponsor Maruschka de Margò.
VÄSKA, Sonia Rykiel, svart läder, ränder i pastell, detaljer i gulmetall, 31x25x18 cm, dustbag, nyskick, sponsor Boutique Mimic.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, Sonia Rykiel, svart läder, ränder i pastell, detaljer i gulmetall, 19x10x3 cm, nyskick, dustbag, sponsor Boutique Mimic.
Accessoarer Necessärer
NECESSÄR, sminkväska, Sonia Rykiel, svart läder, ränder i pastell, detaljer i gulmetall, 25x18x1 cm, dustbag, nyskick, sponsor av Boutique Mimic.
PRESENTKORT, STUREBADET, valfri behandling 50 minuter och Spa-dag, giltigt t o m 20170114, sponsor Sturebadet.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, Montblanc, Meisterstück, "Tribute to the Mont Blanc", vitt läder med detaljer i gulmetall, 20x11x2 cm dustbag och originalkartong, nyskick.
SMYCKESET, collier, armband och örhängen, silver med pärlor och träpärlor, House of MB, London, originalask.
Accessoarer, halssmycke, Max Mara weekend, tygband med svarta stenar och vit strass.
VÄSKA, Sonia Rykiel, svart läder, lock, rosett och axelrem i svart lack, detaljer i vitmetall, kulor i plast, dustbag, bruksslitage.
ANNA MANDELSTAM, örhängen, "Avatar", nr. 878, fattningar och båge i förgyllt silver med blågrön emalj, krokar i 18K guld, två droppformade bergkristaller, handtillverkade, originalbox med ytterkartong.
Konst Skulpturer
SEBASTIAN SCHILDT, skulptur, lejonhona, patinerad brons, signerad i botten med dedikation "Till förmån för Childhood 2015", längd 8,5 cm, höjd 5 cm, vikt 500 g, originalbox.
PRESENTKORT, M. Seger Eftr., Östermalms Saluhall, värde 500 kr, sponsor Björn och Britt Seger.
SMEDERNA LANTZ, berlock/hänge, 18K guld med rosa emalj, i form av handväska, ögla med knäppe, originalask, sponsor Smederna Lantz.
ÅSITAS, bijouterier, collier och örhängen i vitmetall, Swarovskikristaller i svart och grått, originalask, sponsor Carolina Flodin.
Kläder Skor
SKOR, GIORGIO ARMANI, skinn i silver, storlek 37 M, klack 10 cm, nyskick, sponsor Armani.