Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 16 maj 2015
Klubbad för
Klocktillbehör Patek Philippe
SKYLTMATERIAL, Patek Philippe, 4 st. skyltar i mässing, ca 50-75 mm, 1980-tal.
Klocktillbehör Rolex
SKYLTMATERIAL, 2 st. Rolex Datejust & Rolex Orchid, 77 x 40 mm, mässing, Ref nr. 292, 1980-tal.
Klocktillbehör Tudor
SKYLTMATERIAL, 44 mm, Tudor, plastbricka med självhäftande baksida, "50 years of the Tudor Oyster", ca 1976.
Klocktillbehör Rolex
NYCKELRING, Rolex Cellini, Benvenuto Cellini, gulmetall, 35 mm, signerad MET, ca 1990, fodral.
Klockor Ulysse Nardin
ULYSSE NARDIN, Locle Suisse, fickur, 42 mm, Serie nr. 408940, Boett nr. 397831, stål (staybrite), ankargång, ca 1945.