261 - 280 av 521
1...131415...27 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 februari 2015

Klubbad för

Klocktillbehör Tissot

ORIGINALLÄNK, till Tissot herrur, stål, bredd 16/14 mm, längd 128-148 mm, viklås, Ref nr. 4.71, ca 1971.

175 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Tissot

ORIGINALLÄNK, till Tissot herrur, stål, bredd 18/16 mm, längd 142-163 mm, viklås, Ref nr. 2386-507-40212, ca 1980.

200 kr

Utrop: 225 kr

Klocktillbehör Rolex

GLASRING, till Rolex Daytona, 18K guld, passar till Ref nr. 16523/16528.

5 400 kr

Utrop: 5 900 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot armbandsur, "Gold Collection", 252 x 65 x 38 mm, ca 2000, ytterkartong.

100 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot armbandsur, 265 x 65 x 30 mm, ca 2000.

Utrop: 125 kr

BILL, "O.W. Bergström, Kalix", fickur, 51,5 mm, Boett nr. 581445, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920, kedja i gulmetall.

200 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Viking

VIKING, mormorsur, 35 mm, Boett nr. 259080, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

325 kr

Utrop: 100 kr

CINY, Prima, Cal Peseux 7050, Boett nr. P 7050, fickur, 41 mm, doublé (10 micron), ankargång, skadad urtavla, ca 1930.

275 kr

Utrop: 150 kr

Klockor DKNY

DKNY, damur, 23 mm, Ref nr. NY-3107, Boett nr. 550105, stål, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, längd 187 mm, ca 2005.

100 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Glycine

BOX, till Glycine armbandsur, grön, plast, 249 x 49 x 19 mm, ca 1970.

Utrop: 125 kr

Klockor Gant

GANT, "SEB", herrur, 37 mm, stål, quartz, mineralglas, gravyr "1856-2006, SEB 150 YEARS", läderband, originalspänne, ca 2006 , box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 08531/20000).

275 kr

Utrop: 600 kr

MORMORSUR, 40,5 mm, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1830.

325 kr

Utrop: 300 kr

THOMAS WHITT, London, fickur, 58 mm, kvartsrepeter, gulmetall, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, OBS: senare boett, ca 1820.

2 500 kr

Utrop: 750 kr

D.D.NEVEREN, London, fickur, 43,5 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, delar saknas, gravyr, ytterboett, 50 mm, bucklor, ca 1800, nyckel.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

BILLODES, fickur, 51 mm, Boett nr. 169339, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, mönster, bucklor, ca 1900.

375 kr

Utrop: 250 kr

SPIKINS FROM DENT, 305 Old Kent R.D, London, fickur, 49 mm, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1911, fickurskedja i vitmetall.

250 kr

Utrop: 225 kr

H.STONE, Leeds, fickur, 53 mm, Boett nr. 247793, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, fickurskedja i gulmetall.

400 kr

Utrop: 325 kr

FICKUR, 51 mm, Serie nr. 35470, Boett nr. 35470, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, ca 1880, fickurskedja i vitmetall.

175 kr

Utrop: 150 kr

D.D. NEVEREN, London, fickur, 45,5 mm, silver, spindelgång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1820, kedja i vitmetall, nyckel, läderpåse.

750 kr

Utrop: 750 kr

ANTI-MAGNETIQUE, fickur, 61,5 mm, Boett nr. 126058, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr (riksvapen), bucklor, ca 1910.

275 kr

Utrop: 450 kr