Kopp, design house stockholm, höjd 7,2cm, nagg på handtag
Utrop: 50 kr
Jardinjär S830, 589,4g 48cm, Hallberg 1907, med glasinsats skadad,
Utrop: 3 600 kr
Sparbössa, metall, längd 14cm
Utrop: 75 kr
Kaffeskedar S925, 167g 112mm, modell Slottsbarock
Utrop: 600 kr
Kaffeskedar 6st S830 81,7g 108mm, Lappmodellen
Utrop: 250 kr
Kaffeskedar 4st S830, 56,8g, graverade
Utrop: 200 kr
Kaffeskedar 12st S830, 188,4g, 118mm, modell Finnmyrten
Dosa S830, 82,1g, bucklor
Sked S830, 5,7g 82mm
Koppar 2st S925, 57,8g, höjd 38mm
Utrop: 225 kr
Parti silver 830, 63,5g, graverat, skadat
Kaffeburk Holmegaard Arabica, Maria Berntsen, 40cl, trasig, i kartong
Soppslev S830, 123,9g, graverad
Utrop: 375 kr
Tesil S830, 42,3g, graverad
Utrop: 125 kr
Bakelsespade S830, 44,2g, graverad
Matskedar 2st S830, 102,2g 212mm, modell Snäck
Utrop: 300 kr
Gafflar 2st S830, 24,2g 121mm, modell Snäck
Sockertång S830, 23g, graverad
Sockerströare S830, 49,2g, graverad
Utrop: 150 kr
Matsked S830, 30,6g 201mm
Utrop: 100 kr
Tisdag 16 dec 2014