Avslutad | Klassiska – Lördag 28 november 1998
Klubbad för
Silver Kaffeservis
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokoko, svenska stämplar kannan stpl C Hoff, Helsingborg 1929.
BÄGARE, silver rakt vidgande med graverad dekor vid foten CG Hallberg, Stockholm 1932, H=19.5 cm.
2 BÄGARE, silver, vidgande in och utvändigt förgyllda GAB 1920 resp 1933 H=9 resp 8.5 cm.
SKÅL, silver, klockformad på välvd fot, vågigt brätte, hamrad, Markström Uppsala 1928, D=24, H=14.