Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 oktober 2014
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Ref nr. 5508-2, herrur, doublé, quartz, mineralglas, gravyr, läderband, ca 1991, box.
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Xmas by Xian Lax, Ref nr. GZ 140, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerad originallänk, ca 1994, box i plast (skadad), ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 06139/22222).
Klocktillbehör Breitling
LÄNKBITAR, 4 st. till Breitling herrur Professionallänk I, titan, bredd 18 mm, inklusive stift och rör.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Oysterlänk, stål, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.
Klockor Golana
GOLANA, Alarm, mormorsur, 35 mm, doublé, manuell, plexiglas, alarm, skadad urtavla, defekt, ca 1980.
SEIKO, SQ 100, Serie nr. 266906, Boett nr. 7N42-T010, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, saflexglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.
OAKLEY, Blade, herrur, 45 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt, integrerad länk, viklås, ca 2004, box (ej komplett).
Klockor Bordsur
BORDSUR, pendyl, Urverk signerad C.H. Paris, Serie nr. 490, 4 4, trä/gulmetall, mekanisk, hel/halv timmes slag, skadad, urtavla, defekt, gravyr, ca 1880, nyckel.
DUBOIS, herrur, mm, Cal 190-3952, Boett nr. 3609, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1960, metallänk ej original.
Klockor Casio
CASIO, Illuminator, Ref nr. LAW-20, Boett nr. 2788, damur, 36,5 mm, stål/plast, digital/analog, quartz, mineralglas, originallänk,viklås, ca 2007, box.
ESPRIT, damur, 36,5 mm, stål, quartz, mineralglas, originallänk, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.
ESPRIT, kronograf, herrur, 44,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.
Klocktillbehör Longines
BOX, till Longines armbandsur, blå, 152 x 152 x 94 mm, ca 2005, ytterkartong.
TISSOT, hängur, 31,5 mm, Cal 781-1, Serie nr. 12844116, Boett nr. 41304, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1972, kedja i gulmetall.
OMEGA, damur, 22 mm, Cal 252, Serie nr. 15318158, Ref nr. CK 2655, Boett nr. 2655-15 SC / 2668, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1956, metallänk ej original.