Avslutad | Välgörenhet – Fredag 3 oktober 2014
Konst Fotografi
FOTOGRAFI, Johan Staël von Holstein, Tupp i Manila, inramad i röd ram med akryl, 65X65 cm, nr 15/99.
Konst Litografier
LITOGRAFI, Ardy Strüver, Dreaming Aubergine, inramad i vit ram med vit passpartout, bildyta höjd 76 cm och bredd 57 cm, höjd 84 cm och bredd 65 cm, nr 48/200.
Konst Grafik
GRAFISK ILLUSTRATION/BOK, Grafisk Illustration av Millis Sarri, Super-Charlie, - alla barn är superhjältar, höjd 100 cm och bredd 70 cm. Bok författad av Camilla Läckberg och illustrerad av Millis Sarri, Super-Charlie & monsterbacillerna, höjd 29,5 cm och bredd 22 cm, signerad av Millis Sarri och Camilla Läckberg.
Konst Litografier
LITOGRAFI, Petter, Lill Babs från så mycket bättre, höjd 54 cm och bredd 42 cm, oramad, nr 185/190.
Konst Litografier
LITOGRAFI, Petter, Lill Babs från så mycket bättre, höjd 54 cm och bredd 42 cm, oramad, nr 11/190.
Konst Litografier
LITOGRAFI, Petter, Lill Babs från så mycket bättre, höjd 54 cm och bredd 42 cm, oramad, nr 13/190.
Konst Litografier
LITOGRAFI, Petter, Lill Babs från så mycket bättre, höjd 54 cm och bredd 42 cm, oramad, nr 175/190.
Konst Grafik
GRAFISK ILLUSTRATION/BOK, Grafisk illustration av Ola Skogäng, Godnattstund, höjd 80 cm och bredd 140 cm, Bok av Ola Skogäng och Daniel Thollin, höjd 22 cm och bredd 15 cm, Theos Ockulta kuriositeter, signerad av Ola Skogäng.
Konst Litografier
LITOGRAFI, Lasse Åberg, Commercial Tv, bildyta höjd 54 cm och bredd 45 cm, träram med vit passpartout, höjd 70 cm och bredd 60 cm.
TAVLA, Lulu Carter, Pollock + Miro´= Lulu´, akryl på canvasduk, höjd 70 cm och bredd 50 cm.
TAVLA, Peder Lamm, Cave Canem (varning för hunden), akryl på canvasduk, höjd 70 cm och bredd 50 cm.
TAVLA/POLAROIDFOTOGRAFIER, Max Martin & Kristoffer Berg, 3.33, akryl på canvasduk, höjd 50 och bredd 70 cm, 3 st polaroidbilder bildyta höjd 8 cm och bredd 7,7 cm.