Armring 18K med stenar skev 10,4g
Utrop: 2 400 kr
Örhängen ett par S925 med plastpärlor 1,5g
Utrop: 50 kr
Örhängen ett par S925 med stenar 1,3g
Halskedja 14K Ankar 51,5cm 1,9g
Utrop: 375 kr
Halskedja oädel metall tvåfärgad 45cm
Parti guld 14K skadat 1,2g
Utrop: 225 kr
Hängen 3st 14K Fyrklöver, "L" "M" 0,8g
Utrop: 150 kr
Örhängen ett par 18K 0,4g
Utrop: 125 kr
Örhängen ett par S925 förgyllda 2,3g
Bordsur Stainville & Robin utan nycklar smärre skador
Utrop: 300 kr
Fruktfat Hackefors 29x32cm
Fruktfat 4st Hackefors 20x20cm
Såsskål Kunglig Dansk på fat H8cm ca17x25cm no1105
Skål Kunglig Dansk Ø24cm H12cm no631
Utrop: 200 kr
Uppläggningsfat Kunglig Dansk no548 ca18x20cm
Utrop: 75 kr
Sockerskål Kunglig Dansk med lock no657
Sockerskål Kunglig Dansk med lock no398
Sockerskål Rosenthal med lock H16cm
Tisdag 23 sep 2014