21 - 40 av 262
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 november 1998

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld med 9 briljanter totalt ca 0.18 ct, gravyr. stl 16 mm.

DRÄKTSMYCKE, norsk folkdräktsbrosch.

Utrop: 3 200 kr

2 BROSCHER, 1 silver - Jugen, och 1 tenn - rep.

Utrop: 600 kr

DRÄKTSMYCKE, nordtyskt brudbälte, filigranarbete, med glasstenar.

Utrop: 5 200 kr

BÄGARE, silver med jaktmotiv.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

DUNHILL tändare i ask guld

TÄNDARE, Dunhill silver.

Utrop: 2 000 kr

BÄRNSTENSSMYCKEN 2 hängen 1 collier 1 ring

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND silver vikt 90.0g

425 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Övrigt

3 DJUR, malakit.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Övrigt

3 DJUR 1 ÄGG, malakit.

Utrop: 750 kr

Glas Vaser

ORREFORS glasvas

Utrop: 700 kr

Glas Skålar

GLASSKÅL

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld, Giertta, 1967. L= 18.5 cm.

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

2 CROSS-PENNOR, ask.

Utrop: 600 kr

Glas Skålar

ORREFORS skål, Selena Palmqvist

Utrop: 800 kr

Glas Konstglas

ORREFORS Vicke Lindstrand 1950-tal signerad

Utrop: 1 800 kr

KRISTALL KARAFF

775 kr

Utrop: 800 kr

Glas Skålar

SKÅL 2 st Orrefors kristall

Utrop: 1 300 kr

BRILJANTER, 10 brilj. 1.03 ct. TW(F-G)/VVS, certificat IGI nr.2247907

6 200 kr

Utrop: 6 800 kr