201 - 220 av 262
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 november 1998

Klubbad för

BRILJANT I BOX 0.74 ct TW(G)VVS1

Utrop: 17 600 kr

BRILJANT I BOX 0.80 ct TW/VVS2

Utrop: 18 600 kr

BRILJANT I BOX 0.74 ct W/VVS 2

Utrop: 15 900 kr

KEDJA, silver, rektangular, L= 40-45cm

Utrop: 450 kr

ALLIANSRING 18K vitguld med 5 briljanter tot. 0.45 ct TW/VS stl. 17.0mm

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 26 briljanter totalt ca 0.80 ct W/VS stl 16 3/4 mm.

Utrop: 5 000 kr

RING 18K vikt 8.9 g med briljanter 17 st ca 0.94 ct W/SI-P

Utrop: 7 000 kr

SAFIRARMBAND 14K vitguld vikt 15.6 g 24 briljanter ca 1.92 ct W/SI-P, 24 blå safirer längd 17 cm

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN 18K vikt 13.0g 2 blodstenar, samt 4 st agater

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND 18K vikt 8.6 g guld och vitguld längd 18.5 cm

850 kr

Utrop: 800 kr

MALAKIT COLLIER samt örhängen 18K lås 18K med 1 diamant

Utrop: 1 400 kr

LAPIS LAZULI collier med guldlås 18K

650 kr

Utrop: 700 kr

RING 18K vikt 7.3 g cartier typ med 3- färger stl. 18 1/4mm

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark", vikt 101.6 g. L=21.5 cm.

Utrop: 9 000 kr

ARMBAND 18K 27g svensk tillverkning säkerhetskedja saknas

Utrop: 2 500 kr

RING 18K vikt 4.9g med orientpärla och rubiner stl. 15 1/4mm

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, blåaktiga 8.9-8.3 mm silverlås. L=43 cm.

Utrop: 1 900 kr

ARMRING SAMT RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0.23 ct, Alton. Armringen signerad KE Palmberg.

Utrop: 4 200 kr

COLLIER, 18K guld, Claes Giertta, L=42 cm. vikt 48.5 g.

Utrop: 6 000 kr

1 PAR LJUSSTAKAR, silver, norska stämplar.H=12 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr