Avslutad | Pant – Måndag 8 september 2014
Akustisk gitarr Ahlander Concert, serienummer 1978, stötskador, repig, i hårt fodral med ett defekt lås
Halvakustisk gitarr Gretsch G5120 Electromatic, aningen repig, en sträng saknas, serienummer KS11033483, med axelband, i mjukt fodral
Olja på duk, Inge Törner (1908-1995), "Sträckande ejdrar" daterad 1948, 59x79cm, inramad
Assietter 9st Christineholm Porcelaine, Gammaldags jul, Lars Carlson, Exclusive Edition, diameter 17,5cm, numrerade A, C, D, E, H, I, J, K, L
Kaffekoppar 10st, Kaffefat 12st, Christineholm Porcelaine, Gammaldags jul, Lars Carlson, Exclusive Edition, kaffekoppar höjd 6,5cm, kaffefatens diameter 13,5cm, kaffekopparna numrerade A, B, C, D, F, G, I, J, K, L
Certina damur 18K 24,4g, manuell, serienummer 0810 881 732293, armbandet aningen skev, i originallåda
Skulptur Kosta Boda Kjell Engman Amazonas Kvinnokropp guldfärgat glas på platta nr7460009 12/60 höjd 57cm