Avslutad | Moderna – Lördag 19 juli 2014
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 prinsesslipade diamanter ca 1,90 ctv, ca TW-W(G-H)/VVS-VS, stift, vikt 5,3 g.
RING, 18K vitguld, 45 prinsesslipade samt 70 briljantslipade diamanter 2,88 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17-17,5 mm, vikt 15,7 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, prinsess- samt briljantslipade diamanter ca 2,90 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, längd 42 cm, vikt 9,7 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, prinsess- samt briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW(G)/VS, längd 42 cm, vikt 10,4 g.
RING, 18K vitguld, 24 prinsesslipade diamanter ca 1,26 ctv, ca W(H)/VS, stl 17 mm, vikt 5,1 g.
RING, 18K vitguld, 36 prinsesslipade diamanter ca 1,76 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 16,75 mm, vikt 6,9 g.
RING, 18K vitguld, 65 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca W-TCr/VS, ett par stenar med gul ton, stl 17,5 mm, vikt 9,6 g.
RING, 18K vitguld, 10 prinsesslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 16 mm, vikt 4,8 g.
3 RINGAR, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,17 ct, ca TW(G)/VS, 12 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 15,5-15,75 mm, vikt 9,4 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter 0,28 ctv enligt gravyr, ca TW-W(G-H)/VS, Schalin, stl 16,5 mm, vikt 6,9 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,49 ctv enligt gravyr, ca TW-W(G-H)/VS, Schalin, stl 18,5 mm, vikt 8,4 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,51 ct, ca TW(G)/VS2, stl 17 mm, vikt 3,9 g.
BROSCH, 18K guld, 2,9 cm i diameter, 33 briljanter ca 2,66 ctv, ca TW/VS, vikt 9,8 g.
RING, platina, prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 6,3 g, Engelska stämplar.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, längd 6,2 cm, 10 rubiner ca 2,00 ctv, 10 briljanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr/VS, krokar, vikt 15,6 g.
SEBASTIAN SCHILDT, ring, 18K guld, 7 prinsesslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca TW/VS, Stockholm 2010, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g.
SEBASTIAN SCHILDT, slät ring, 18K guld/vitguld, Stockholm 2010, bredd 4,8 mm, stl 16,75 mm, vikt 8,9 g.
DIAMANT, briljantslipad, 0,19 ct, River(E)/IF, IGI Diamond Report F6G16028, förseglad.