121 - 140 av 268
1...678...14 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Onsdag 28 maj 2014

Klubbad för

Klockor Citizen

CITIZEN, Eco-Drive, Cal N-E101, Serie nr. 241050269, Boett nr. E101-S053421, herrur, 37 mm, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca 2002.

Utrop: 700 kr

CERTINA, DS (100 METERS), Ref nr. 115.7130.44, herrur, 35 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 58057, ca 1999.

Utrop: 450 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, herrur, 34 mm, Boett nr. 31200174, stål, automatisk, dag, datum, mineralglas, skadad urtavla, ca 1975, metallänk ej original.

200 kr

Utrop: 225 kr

Klockor Alpina

ALPINA, herrur, 36 mm, Boett nr. 882416 28, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

URTAVLA, till Sjöö Sandström Chronolink herrur, orange-silver/index-arab, skadad (7/10).

Utrop: 550 kr

Klockor Bordsur

RUNA, bordspendyl, 380 x 385 x 177 mm, Serie nr. 3642, trä/gulmetall/marmor, mekanisk, heltimmesslag, skadad urtavla, skador, bladstål saknas, ca 1950, nyckel.

Utrop: 500 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Ref nr. 5600, herrur, 25 x 28 mm, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1990.

425 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Väckarur

VÄCKARUR, 2 st mekaniska, Oris, Kombi, skadade, 1950-tal.

Utrop: 150 kr

GELHAAR, Stockholm, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 1402, 85, doublé, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1930, fickurskedja i doublé, etui.

600 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, herrur, 35 mm, Cal. AS 1624, Boett nr. 698 , guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

Utrop: 600 kr

Klockor Emporio Armani

EMPORIO ARMANI, herrur, 29 x 36 (44) mm, Ref nr. AR-0203, stål, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 2004.

Utrop: 650 kr

TISSOT, Belle, Boett nr. G330N/24049, damur, 24 mm, doublé, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (6 st. 8/8), integrerad originallänk, ca 2002.

Utrop: 550 kr

SEIKO, damur, 25 mm, Serie nr. 793761, Boett nr. V701-1930, doublé, quartz, hardlexglas, går ej, läderband, ca 1997.

Utrop: 75 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 826853, silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, ca 1930.

300 kr

Utrop: 325 kr

Klockor Nilax

NILAX, fickur, 52,5 mm, Cal Unitas 6497, vitmetall, ankargång, urtavla med komotiv, motiv, ca 1975, kedja i vitmetall.

650 kr

Utrop: 225 kr

WESTBOMS UR, Åmål, Incabloc, fickur, 51 mm, Cal Landeron 2124, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1950.

250 kr

Utrop: 225 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9714414, Boett nr. 10399748, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1945, skyddsboett i vitmetall, 23 1/2.

700 kr

Utrop: 575 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75 N, Serie nr. 3157417, Boett nr. 3157417, silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, skadad boett, bucklor, ca 1914.

850 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 48,5 mm, Boett nr. 111541, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1915.

225 kr

Utrop: 225 kr

FICKUR, 40,5 mm, Boett nr. 75435, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1870, nyckel.

375 kr

Utrop: 225 kr