Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 7 augusti 2014
BILLODES, fickur, 51 mm, Boett nr. 169339, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, mönster, bucklor, ca 1900.
Klocktillbehör Blancpain
BOX, till Blancpain armbandsur, 174 x 174 x 86 mm, trä, ytterkartong, ca 2003.
Klocktillbehör Blancpain
Klocktillbehör Blancpain
FICKUR, 40 mm, Boett nr. 64187, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, mönster, ca 1860.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38.5L T1Serie nr. 9769193, Boett nr. 8944973, silver (Boliden), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1934.
Klockor Elgin
ELGIN, Standard Time, "A.N. Anderson", fickur, 55 mm, Serie nr. 12285282, Boett nr. 846495, ankargång, gulmetall, skadad urtavla, skadad boett, ca 1906.
Klockor Doxa
DOXA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1350142, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.
CERTINA, New Art, Ref nr. 5821.108, Boett nr. 5236911, herrur, 33 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1965.
OMEGA, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 6943836, Boett nr. 7850558, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1927, fickurskedja i gulmetall.
SPIKINS FROM DENT, 305 Old Kent R.D, London, fickur, 49 mm, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1911, fickurskedja i vitmetall.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 51 mm, Boett nr. 90696, silver, ankargång, nyckeldragare, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890, fickurskedja i gulmetall.
H.STONE, Leeds, fickur, 53 mm, Boett nr. 247793, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, fickurskedja i gulmetall.
LONGINES, fickur, 53 mm, Boett nr. 1211237, silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1899, fickurskedja i vitmetall.
FICKUR, 51 mm, Serie nr. 35470, Boett nr. 35470, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, ca 1880, fickurskedja i vitmetall.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Datomatic, Boett nr. 209251, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, 28 x 29,5 mm, Boett nr. 7112450, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1967.
BERTHOUD, A Paris, fickur, 41 mm, vitmetall, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, mönster, ca 1840, nyckel.
OMEGA, De Ville, Cal 1332, Serie nr. 44300014, Ref nr. MD 192.0057, Boett nr. 192.0057, herrur, 32 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas (skadat), datum, defekt, ca 1980, metallänk ej original.