161 - 180 av 266
1...8910...14 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 31 maj 2014

Klubbad för

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 1370, Serie nr. 42717702, Ref nr. MD 196.0122, Boett nr. 196.0122, doublé (20 micron), quartz, plexiglas, datum, ca 1979, metallänk ej original, box (skadad).

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

TAG HEUER, Formula 1 kronograf, Ref nr. CAC1110-0 BA0850-0, Serie nr. SV4281, herrur, 41 mm, stål / plast, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. BA0850-0, cert, juli 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 4 800 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. YX1183, Ref nr. CAF2110.BA0809, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA02-Y-K2/3107 G, cert, april 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 9 900 kr

Klockor Gucci

GUCCI, kronograf, Ref nr. 7700 chrono, Serie nr. 0001723, herrur, 31,5 x 35,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca januari 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1424, Serie nr. 59598988, PIC nr. 2285.80.00, Ref nr. ST 596.1640, Boett nr. 596.1640, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6610/933, cert, april 2006, box (ej komplett).

5 500 kr

Utrop: 5 900 kr

MORMORSUR, Boett nr. 5566, cylindergång, nyckeldragare, 14K guld, bucklor, skadad boett, ca 1870, nyckel.

Utrop: 1 500 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Gold Club, Boett nr. 3706.41.S, damur, 27 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (11 st. 8/8), briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 0,15 ctv), urtavla ej signerad, integrerad originallänk i stål/guld, viklås, ca 1995, box, yttekartong.

Utrop: 9 000 kr

CROTON, Chronomaster, Aviator, Sea Diver, "Tachymetre", Cal CL5.F268 (Landeron 248), Boett nr. 903009, kronograf, herrur, 36 x 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, NATO-band, ca 1970.

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr

BREITLING, Chronomat, Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 8479, Ref nr. 81.950/D13047, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1990.

14 000 kr

Utrop: 13 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Green Mark IV, slim four bezel), Chronometer, Ref nr. 16610 LV, Serie nr. Z836720, Cal 3135, Verk nr. 3 1669956, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr, 93250-EO3, cert, juli 2007, box, ytterkartong (skadad).

37 500 kr

Utrop: 35 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor, Diving Alarm, Navy Seals, Cal 956, Serie nr. , Ref nr. 183T670, Boett nr. 2580534, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, alarm, gummiband, originalspänne, cert, april 2014, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 783/1500).

Utrop: 57 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, Offshore, "Tachymeter", Cal 2326/2840, Serie nr. 633764, Ref nr. 25940SK.OO.D002CA.02.A, Boett nr. F84360-8024, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål / gummi, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, viklås, cert, juli 2007, box, ytterkartong (skadad).

Utrop: 89 000 kr

FICKUR, 58 mm, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, urtavla signerad Lundstedt Stockholm, skadad urtavla, visare saknas, defekt, speldosa, bucklor, ca 1820.

2 300 kr

Utrop: 1 000 kr

"EARDLEY NORTON", London, fickur, 53 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1800, ytterboett 61 mm, vitmetall.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

J.RUEGGER, A Geneve, fickur, 46,5 mm, Boett nr. 1473, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1800, ytterboett i vitmetall, 56 mm.

Utrop: 1 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16613, Serie nr. T216775, Cal 3135, Verk nr. 3 8327859, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93153-18-V10/401 B, ca 1996, box (ej komplett).

32 000 kr

Utrop: 33 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal , Boett nr. 6 197608, herrur, 23,5 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver, manuell, safirglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne, ca 1982.

Utrop: 3 700 kr

Klockor Franck Muller

FRANCK MULLER, Perpetual Calender, Cal 2800, Serie nr. 70, Ref nr. 2852 QP 24, herrur, 31,5 x 36 (43) mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, läderband, originalspänne i 18K vitguld, cert, april 2000.

Utrop: 69 000 kr

Klockor Locman

LOCMAN, Italy, Nuovo, Serie nr. 1755, Ref nr. 028, damur, 29 x 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, diamantkrans (36 st. VVS, ca 0,38 ctv), läderband, originalspänne, ca 2010.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

Klockor Siduna

SIDUNA, Prima, fickur, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 22270, 14K guld (Boliden Guld Import), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1930, fickurskedja i gulmetall.

Utrop: 3 700 kr