21 - 40 av 246
123...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 juli 2014

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter 0,35 ctv enligt gravyr, ca W/SI, stämplad Classic, stl 18,75 mm, vikt 6,6 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, 2 mediumslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, Stockholm 1979, stl 17 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 10 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter 0,44 ctv enligt gravyr, ca TW(G)/VVS, stl 18 mm, vikt 3,3 g, gravyr.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, odlad pärla ca 5,1 mm, 9 mediumslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W/VS-SI, stl 16 mm, vikt 2,3 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W(H)/SI, stl 16,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,35 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 3 300 kr

KEDJA, 18K guld, modifierad ankarlänk, längd 80 cm, stämplad "Swiss", vikt 73,5 g, ej öppningsbar.

Utrop: 25 000 kr

BROSCH, 18K guld/platina, safir ca 0,20 ct, 18 diamanter (8 gammal- och 10 små äldre enkelslipade) ca 1,00 ctv, ca TCr-Cr/ SI-P1, vikt 4,4 g, Malmö 1919, nagg och mindre skador.

Utrop: 3 700 kr

ARMBAND, 18K guld, modifierad pansarlänk med 84 briljanter ca 2,00 ctv, ca TW/VS, italiensk, längd 21 cm, vikt 78,7 g.

Utrop: 40 000 kr

HÄNGE, 18K guld, hänglås 3,2 x 2,2 cm, engelska stämplar, vikt 15,0 g.

Utrop: 5 200 kr

KEDJA, 18K guld, modifierad pansarlänk, varannan länk avlång matt, varannan länk kort blank, vikt 95,8 g, stämplad "Swiss".

Utrop: 32 000 kr

Accessoarer Pennor

KULSPETSPENNA i 18K guld/vitguld, virad design, längd 10,7 cm, stämpel "Swiss" vikt 17,5 g.

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 46 briljantslipade diamanter, ca 6,44 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 19 cm, vikt 22,4 g.

Utrop: 56 000 kr

HELALLIANSRING, 18K rodierat guld, 74 briljant- och 49 baguettslipade diamanter 2,03 ctv enligt gravyr,ca TW/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, en diamant med nagg.

Utrop: 9 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(F)/SI, tjocka rondister, stift, vikt 1,4 g.

12 000 kr

Utrop: 13 200 kr

SMYCKESET, 3 delar, collier, armband, örhängen, 22K guld, längd 47 och 19,5 cm, krokar, vikt 107 g totalt.

35 000 kr

Utrop: 40 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade pärlor 9,5 - 9,7 mm, 2 mediumslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 4,5 g.

2 300 kr

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, förgyllt silver, granater, längd 18,5 cm, etui.

800 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, längd 6,2 cm, 10 safirer ca 2,00 ctv, 10 briljanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/VS-SI, vikt 15,3 g.

Utrop: 14 400 kr

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, ovalslipad, 3,78 ct, 10,86 x 8,77 x 4,13 mm, GIL cert 550792, förseglad.

Utrop: 3 400 kr