Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 maj 2014
Klubbad för
BRUDKRONA,A silver förgylld, 7 st. imitationspärlor med små skador, Alton 1947, vikt 42,2 g
HELALLIANSRING, 18K guld, 33 briljantslipade diamanter ca 0,33 ct ca TCr(I)/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,4 g.
ARMBAND, 18K guld, 2 fasetterade svarta diamanter, rubiner, Indien, längd 17-18 cm, vikt 4,3 g.