361 - 380 av 445
1...181920...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 maj 2014

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ct enligt gravyr, ca W/SI, längd 41,5-44,5 cm, vikt 1,5 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, Hellström & Åhrling, Stockholm 1974, vikt 3,1 g, nagg på 1 diamant.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant 0,18 ct, ca TW/SI, inneslutning som når ytan, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g, etui och certifikat från butiken medföljer.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

NÅLBROSCH, 18K guld, 4,8 mm halv flodpärla, tillv i Göteborg år 1916 vikt 2,6 g.

Utrop: 1 100 kr

Smycken Lås

LÅS, 14K guld, ca 1 mm äkta halvpärlor, hårgömma, för t.ex. pärlarmband el pärlcollier, vikt 2,8 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, orangegult emaljägg, sterlingsilver, öglan 14K guld, med Cubic Zirkonia, ryska stämplar, vikt 5,1 g.

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 14K guld, 8,9 mm odlad vit pärla, blå emalj, 15 mm i diameter, ryska stämplar, vikt 4,0 g.

Utrop: 1 200 kr

NÅLBROSCH, 20K guld, 3,3 mm halv flodpärla, tillv i Göteborg år 1850, vikt 2,9 g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, ljusblått emaljägg, sterling silver, ögla i 14K guld, ryska stämplar, vikt 4,1 g.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, 18K guld/silver, rosenslipad diamant ca 0,01 ct, 5,5 mm boutonpärla, blå emalj (mycket små skador på emaljen), vikt 3,2 g.

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, mörkblått emaljägg, sterlingsilver, öglan 14K guld, med Cubic Zirkonia, ryska stämplar, vikt 3,7 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, förgylld metall, refnr 19968K, defekt (läcker) originaletui.

Utrop: 700 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, Finland 1973, längd 60 cm, vikt 10,6 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

ARMRING, silver, Isaac Cohen Stockholm 1967, diameter 6,8 x 5,8 cm, vikt 12,9 g.

850 kr

Utrop: 200 kr

RING, silver, Isaac Cohen, Stockholm 1967, stl 18 mm, vikt 5 g.

450 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld , trefärgat, delvis matterad yta, längd 2,7 cm, vikt 4,8 g, stift.

Utrop: 1 600 kr

COLLIER, tigeröga, dobbar, trätt för Lynggaard, längd 43 cm.

150 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, lapis lazuli, 14K guld, dobbar ej lås, längd 87-89 cm.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, karneol, 14K guld, dobbar, ej guld, längd ca 85- 88 cm.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd ca 94 cm, vikt 37,6 g.

650 kr

Utrop: 550 kr