Slipsklämma 3st S925 22,6g
Utrop: 100 kr
Ring 7st S925 caØ18 27,7g, några ringar är skeva i skena, stenar och pärla förekommer
Ring 14st S925 caØ17 54,1g, några skeva i skena, förekommer stenar och pärla
Utrop: 225 kr
Ring 7st S925 caØ16 32,2g, några ringar är skeva i skena
Utrop: 125 kr
Hängen 9st S925 114,9, stämplade IKA med stenar
Utrop: 375 kr
Hänge S925 19,5g med blågrå sten
Utrop: 75 kr
Parti silver S925 25g med stenar
Halskedja Pansar S925 70cm 8,4g, svagt / avskavt förgylld
Utrop: 50 kr
Örhängen S925 med stenar 2g, förgyllda
Hänge design Stigbert S925 26,4g
Brosch 2st S800 15,3g, vikingabåtar
Strösockersked Svensk Spetsig S800 167mm 56,9g, partiellt förgylld
Utrop: 200 kr
Sked 2st S800 70/135mm 18,3g
Sockersked Rosen S800 130mm 17,6g
Matsked Olga S800 225mm 70,3g, graverad
Örhängen S800 20,5g med sten
Ring 3st S800 Ø6½ 11,4g
Ring 2st S800 Ø17-20½ 5,5g
Slipsklämma 3st S800 16,1g
Manschettknapp 2st S800 15,3g, graverade
Tisdag 6 maj 2014