Avslutad | Lilla Klockor – Onsdag 30 april 2014
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex damur Presidentlänk, 18K vitguld, bredd 12 mm.
Visa varaKlocktillbehör Rolex
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6 L.T1, Serie nr. 6823042, Boett nr. 7485474, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1928.
OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 4991206, Boett nr. 5777396, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 31,5 mm, Cal 75, Ref nr. 12810, Boett nr. B 79405, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
Klocktillbehör Lemania
BOX, till Lemania armbandsur, brun, 141 x 97 x 37 mm, skadad, ej komplett, ca 1965.
Klocktillbehör Rolex
BOX, till Rolex Cellini armbandsur, grön, 210 x 118 x 54 mm, Ref nr. 48.00.3, skadad, ej komplett, ca 1975.
OMEGA, mormorsur, 36 mm, Serie nr. 5254645, Boett nr. 6084665, silver ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1918.
Klockor Citizen
CITIZEN, CosmostarV2, Boett nr. 4-660013TA, 0037083, 64-3513, GN-3-S, damur, 27 x 31 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, dag, datum, ca 1970, metallänk ej original.
Klocktillbehör Omega
LÄDERBAND, till Omega herrur, svart, bredd 20-24,5/16 mm, originalspänne i stål.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, 33 mm, Boett nr. 63465, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1960.
TISSOT, Antimagnetique, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1955, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, 35,5 mm, Serie nr. 91101317, Boett nr. 63-5537 / 4-020103 C, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.