Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 mars 2014
Klubbad för
Accessoarer Övrigt
TEATERKIKARE, gulmetall, pärlemo, längd 6, bredd 10,5 cm, spricka i pärlemon, avskavd förgyllning.
SPÄNNE, silver, niello, troligen kontrollerad av Yakov Nikolayerich Lyapunov St Petersburg omkring 1900, 7,5x5,5 cm, vikt 32 g, skador, ögla måste fästas.
2 FICKALMENACKOR, från Sverige, den ena i nysilverfodral för skottåret 1884 5,5x4 cm, den andra för året 1900 Nordstedt förlag 5x4 cm, bruksslitage.