Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 mars 2014
Accessoarer Pennor
PARKER, kulspetspenna, mod 75, sterlingsilver, förgyllda detaljer, längd 12,7 cm.
ARMBAND, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, vita och färgade rosa och röda, rosenkvarts, längd 20 cm.
Visa varaSmycken Collier
COLLIER, förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, färgade bruna och gula, längd 40-46 cm.
HÄNGE, roseförgyllt sterlingsilver, pärlemordublett, längd 7 cm, stift, vikt 14,2 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, vita stenar, odlade sötvattenspärlor, längd 3 cm, stift, vikt 5,4 g.
TROLLBEADS, armband, lås och 2 berlocker i sterlingsilver, 3 glasberlocker (slitage), längd 19,5 cm, vikt totalt 23,5 g.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, tigeröga, diameter 3 cm, kedjans längd 41, 44 eller 47 cm, vikt 17,2 g.