Avslutad | Mynt – Torsdag 12 december 2013
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Rubel, 1899, Ryssland, kvalité ca 1, diameter 22 mm, vikt 8,6 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1894, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 3 Reichmark, Magdeburg, Tyskland, 1631-1931, kvalité ca 1+/01, diameter 30 mm, vikt 15,0 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 3 Reichmark, Marburg, 1527-1927, kvalité ca 01, diameter 30 mm, vikt 15,0 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 2 Mark, 1906, Baden, kvalité ca 01, diameter 28 mm, vikt 11,1 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 2 Mark, 1911 D, Bayern, 1911 D, kvalité ca 1+/01, diameter 28 mm, vikt 11,0 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 3 Reichmark, Meissen, 1929 E, kvalité ca 1+/01, diameter 30 mm, vikt 15,0 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 2 Mark, 1876 D, Bayern, kvalité ca 1, diameter 28 mm, vikt 10,7 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 3 Reichmark, Tyskland, 1930 D, kvalité ca 01/0, diameter 30 mm, vikt 15,0 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 3 Mark, 1911 F, Würtemberg, kvalité ca 01, diameter 33 mm, vikt 16,7 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, 3 Mark, Bayern, 1911 D, kvalité ca 01, diameter 33 mm, vikt 16,6 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, har blivit förgylld, Thaler, Österrike, 1672, kvalité ca 1+, skador från lödningar, diameter 47 mm, vikt 28,8 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1875, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.