21 - 40 av 276
123...14 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 31 oktober 2013

Klubbad för

H. SAMUEL, Manchester, fickur, 48 mm, Boett nr. 1413974, silver (0.925), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890.

200 kr

Utrop: 225 kr

FICKUR, "No 40646", 49,5 mm, Boett nr 40646, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (Riksvapnet), bucklor, ca 1880, nyckel, etui (Robert Engström, Urmakare, Stockholm).

375 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, "MILWAUKEE", 58,5 mm, Serie nr. 172654, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, motiv (lokomotiv), ca 1890.

125 kr

Utrop: 125 kr

FICKUR, 66 mm, "John Ward, London", Serie nr. 2690, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1800.

550 kr

Utrop: 575 kr

Klockor Elgin

ELGIN, G.M. Wheeler, fickur, 54,5 mm, Cal 103 (15 stenar, 18 size) Serie nr. , silver (Coin), ankargång, skadad urtavla, glas löst, defekt, delar saknas, motiv, gravyr, ca 1887.

700 kr

Utrop: 450 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 2055021, Ref nr. 3649, Boett nr. 2964081, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, ca 1918.

425 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 48,5 mm, Boett nr.157149, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

175 kr

Utrop: 150 kr

BURE, fickur, 51,5 mm, Cal 61, Boett nr. 3452634, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, ca 1920.

100 kr

Utrop: 125 kr

FICKUR, 51 mm, "Bielefeld, London", vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, gravyr, bucklor, ca 1800.

475 kr

Utrop: 275 kr

Klockor Chopard

L.U.C., fickur, 50 mm, Boett nr. 97691, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, monogram, mönster, bucklor, ca 1900.

375 kr

Utrop: 400 kr

MORMORSUR, 36 mm, Boett nr. 49070, silver, cylindergång, skadad urtavla, visare saknas, glas saknas, monogram, bucklor, ca 1900.

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSSTÄLL, 155 mm x 140 mm, alabaster/glas, ca 1900.

325 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 67,5 mm, "N.Lind, London", Serie nr. 7266, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, glas löst, bucklor, ca 1800, nyckel.

500 kr

Utrop: 525 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 5346945, Boett nr. 591, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1918.

700 kr

Utrop: 575 kr

THOMAS SHILLING, Selling, 51,5 mm, Serie nr. 5132, Boett nr. 5132, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, delar saknas, ca 1760.

475 kr

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 2 stycken i silver, skadade, kedja i vitmetall.

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Omega

SERVICEETUI, till Omega armbandsur, röd, 162 x 66 x 49 mm, ca 2010.

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Omega

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Omega

BRUKSANVISNING, till Omega armbandsur, tryckt 2010.

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, guld/metall, längd 39,5 mm, skadad, ca 1860

350 kr

Utrop: 375 kr