61 - 80 av 88
1...345 Gå till

Avslutad | Formativa – Fredag 27 september 2013

Klubbad för

PARFYMFLASKA, grön sten, lock med röd sten, höjd 6 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr

PARFYMFLASKA, grå bandagat, karneol i lock, höjd 5 cm.

Utrop: 225 kr

PLATTA, grön sten, fågel. diameter 6 cm.

Utrop: 175 kr

MODELL, flygplan, röd, dubbla vingar, nr 3, ca 28X31X12 cm, kartong.

200 kr

Utrop: 225 kr

STATY, asiatisk man, porslin, blå och vit, höjd 27 cm.

Utrop: 275 kr

Musikinstrument Bleckblås

SIGNALHORN, mässing, Boosey & co, London, många bucklor.

Utrop: 225 kr

TAVLA, blomsterstilleben, olja, förgylld ram, signerad B Ward, ca 24X19 cm.

225 kr

Utrop: 225 kr

MINIATYR, man, vitaktig ram, ca 13,5X11,5 cm.

Utrop: 225 kr

BREVPRESS, blå, droppar, höjd 9 cm.

150 kr

Utrop: 150 kr

Kuriosa Trä

BORDSDEKORATION, trä, fiskar och blommor, diameter 27 cm.

Utrop: 275 kr

TAVLA, blomsterstilleben, olja, förgylld ram, signerad B Ward, ca 24X19 cm,

225 kr

Utrop: 225 kr

MODELL, Cabriolet, BB2288, ca 33X12X10 cm.

Utrop: 225 kr

TELESKOP, mässing, läder, utdragbar, träetui.

Utrop: 225 kr

BREVPRESS, glas, blomma och bubblor, höjd 6 cm.

225 kr

Utrop: 225 kr

TAVLA, olja, skogspromenad, förgylld ram, ca 24X19 cm, otydlig signatur.

200 kr

Utrop: 225 kr

MINIATYR, man, brunröd ram, ca 9,5X11 cm.

Utrop: 225 kr

MINIATYR, kvinna, brunröd ram, ca 9,5X11 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr

PENNSTÄLL, blomstermotiv, röd och svart, höjd 10 cm.

Utrop: 175 kr

SNIDERI, med liten tunna, brun sten, höjd 4,5 cm.

Utrop: 175 kr

Keramik Skålar

SKÅL, med lock, porslin, blomsterdekor, höjd 11 cm.

Utrop: 275 kr