Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 oktober 2013
Klockor Gant
GANT, Marine Diver, "Tachymeter", kronograf, herrur, 44,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.
Klockor Gant
GANT, Marine Diver (660 FEET / 200 METER), herrur, 44 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca 2010, box.
Klockor Gant
GANT, kronograf, "Tachymeter", herrur, 44,5 mm, Ref nr. W10581, stål, quartz, mineralglas (skadat), originallänk, viklås, cert (ej ifyllt), ca 2012, box (ej komplett), ytterkartong.
Klockor Gant
GANT, Maritime, Boett nr. 6024, "Tachymetre", herrur, 43 mm, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca 2010, box, ytterkartong.
SEIKO, kronograf, herrur, 36 mm, Serie nr. 321824, Boett nr. 7T92-0CA0, stål, quartz, hardlexglas, datum, originallänk, viklås, ca 2003, box.
Klockor Universal
UNIVERSAL, Genève, herrur, 34,5 mm, Cal 1200, Serie nr. 1912324, Ref nr. 412304/2, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1959.
LONGINES, fickur, 53 mm, Boett nr. 683271, silver, niello, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ca 1891.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, herrur, 30 mm, Ref nr. 3703, doublé, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne (skadat), ca 1993.