61 - 80 av 977
1...345...49 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 november 2013

Klubbad för

Armband med stenar 18K 18,5cm 22,6g

4 600 kr

Utrop: 5 200 kr

Halskedja skadad 18K 61cm 6,2g

Utrop: 1 400 kr

Ring med diamant 1xca0,22ct W-Si enligt gravyr 18K Ø15 3/4 2,0g

Utrop: 2 200 kr

Parti guld trasigt/graverat med stenar 18K 4,3g

Utrop: 1 000 kr

Smycken Herring

Ring skadad/graverad 18K 3,4g

Utrop: 800 kr

Hänge med sten 18K 3,7g

800 kr

Utrop: 950 kr

Örhänge udda 18K 2,1g

Utrop: 475 kr

Ring skadad/skev 18K 1,5g

300 kr

Utrop: 325 kr

Brosch vitguld med diamanter i olika slipningar totalt ca 1,50ct 18K 10,4g

Utrop: 12 000 kr

Ring med stenar, en sten lös i fattningen 18K Ø17 1/ 3,7g

Utrop: 850 kr

Halskedja Bismarck doserad 18K 45cm 8,3g

Utrop: 1 900 kr

Klädsmycke med pärlor och stenar skadat 18K 131,1g

Utrop: 30 000 kr

Smycken Herring

Ring med diamant 1xca2,8ct brun-orange färgad, piké 3, lös i fattningen, 18K Ø19½ 12,8g

Utrop: 14 000 kr

Diamanter lösa 1 radiantslipadxca0,75ct, 1 princesslipad xca0, 0,60ct, 1 radiantslipad xca0,28ct, alla fancy colour

Utrop: 12 000 kr

Ring tvåfärgad med diamanter 7xca0,02ct 18K Ø16 5,0g

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Cigarettetui graverat, missfärgat, små bucklor/skador, stämplat Borgila 18K 208,0g

Utrop: 47 000 kr

Ring vitguld med navettslipad diamant 1xca0,65ct 18K Ø17 4,1g

Utrop: 12 000 kr

Ring vitguld med diamanter 28xca0,025ct 50xca0,005ct 18K Ø18 5,6g

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Ebel

Herrur Ebel Sportwave stål, quartz, datum, något repig ring, ref nr E6187631, serienr 93917955, stålarmband med viklås ca 18cm

Utrop: 4 800 kr

Ring med diamanter varav en ovalslipad ca1,20ct, briljantslipade 42xca0,04ct 18K Ø15 8,6g

Utrop: 53 000 kr