1121 - 1140 av 1 244
1...565758...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 5 november 2013

Klubbad för

Parti guld, udda skadat defekt med pärlor 18K 4,8g

Utrop: 1 000 kr

Örhängen, ett par med sten, stoppen är i olika storlekar 18K 1g

Utrop: 200 kr

Örhängen, ett par med sten 18K 1,7g

400 kr

Utrop: 425 kr

Kuriosa Leksaker

Modelltåg, HB made in US zone in Germany, sliten

75 kr

Utrop: 50 kr

Kanna, med lock höjd 17cm, stämplad G10 tenn

100 kr

Utrop: 75 kr

Parti silver, defekt skadat 19,3g

100 kr

Utrop: 75 kr

Manschettknappar, ett par i silver S830 8,4g

350 kr

Utrop: 50 kr

Örhängen, ett par med skruvstopp, silver 2,5g

Utrop: 50 kr

Armband, Figaro med berlocker silver S925 16,5cm 3,6g

25 kr

Utrop: 50 kr

Armband, med diverse arabiska mynt, silver samt annan okänd metall ca18,5cm brv 34,8g

275 kr

Utrop: 100 kr

Sax, med silver handtag längd 13cm, brv 33,2g

75 kr

Utrop: 50 kr

Halsband, förgyllt silver 44cm 46,9g

150 kr

Utrop: 150 kr

Soppslev och sockertång, soppsleven från 1800-talets första hälft, 39cm lång handtag i trä och sleven i silver, sockertången längd 8cm silver brv 118,6g

275 kr

Utrop: 300 kr

Hänge, 14K 0,4g

Utrop: 100 kr

Konst Tryck

Tavla, 2 reproduktioner av Lasse Åberg med ram, samt 1 reproduktion av Kaj Stenvall med ram, 23,5x18,5cm småslitna ramar

150 kr

Utrop: 75 kr

Örhängen, ett par 18K 1,1g

Utrop: 325 kr

Halskedja, Singapore 21K med lås i 14K 41cm brv 2,3g

450 kr

Utrop: 550 kr

Halskedja, Singapore 21K med lås i 14K 40cm brv 1,9g

400 kr

Utrop: 475 kr

Halskedja, Figaro 18K 43cm 3g

600 kr

Utrop: 700 kr

Halskedja, Singapore 18K 42-44,5cm 1,4g

275 kr

Utrop: 300 kr