Avslutad | Pant – Tisdag 17 september 2013
Herrur IWC Schaffhausen, Platinum, boett i platina, lös krona, trasigt urverk, boettnummer 2473700, med skadat läderband
Herrur Rekord stål manuell, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadade visare, med stålarmband ca 19cm
Klockor Ebel
Damur Ebel Sport Classic, Cal 157, stål/guld, quartz, serienr 23130, ref nr 166901, safirglas, diamanturtavla, integrerad originallänk, längd 15,5cm, från ca 1988.
Skål Kosta Boda, Bertil Vallien, höjd 11cm Ø15cm, , signerad "Kosta Boda Atlje B. Vallien 305840238"
Skål Kosta Boda, B. Vallien, signerad !Kosta Boda B. Vallien Atelje 4007 305840240", höjd 10cm Ø17,5cm
Fat Kosta Boda, B. Vallien, signerad "Kosta Boda Atelje B. Vallien 030588770", höjd 4cm Ø18,5cm
Glasskulptur, Kosta Boda Nagellack Höjd 18cm sign. Åsa Jungnelius Sn: 7090862, med originalkartong.
Skål Orrefors Edward Hald, graal, nr 9587-11, höjd 11cm Øca23cm. Med certifikat från Orrefors, formgiven 1942, tillverkad 1986.
Skål Orrefors Edward Hald, graal, nr 9588-11, höjd 9cm Øca17,5cm. Med certifikat från Orrefors, formgiven 1942, tillverkad 1986.
Vas Kosta Boda Ulrica Hydman-Vallien, höjd ca 29cm, signerad "Kosta Boda Unik 310870138 Ulrica H.V"
Grafiskt blad seriegrafi, Henri Matisse "Blue Nude", bredd 44cm, höjd ca58,5cm, oramad, små skador i kanterna.