Avslutad | Klassiska – Lördag 29 augusti 1998
Klubbad för
BÄGARE, silver, vidgande på slät välvd fot, CG Hallberg Stockholm, 1901, H=14, D=11 cm.
2 BÄGARE, PAR, silver, vidgande på rokokofot inv förgyllda GAB 1922 resp Hallberg 1934. H=11 cm.
SKÅL, silver, mjukt triangulär signerad Gustaf Jansson CG Hallberg, Stockholm 1956, H=5, D=12 cm.
SKÅL, silver jugend på 3 kulfötter med fiskar i relief svenska stämplar ca 1920, D=15.5,H=5.5 cm.