Uppsatsskål, brännförgylld brons
Utrop: 4 900 kr
Fickur Zenith, två boetter S800 fickurskedja i metall, små bucklor, fungerar ej
Utrop: 225 kr
Vas Orrefors, Vicke Lindstrand, i kristall, ca 12cm hög
Utrop: 125 kr
Ölglas, 9st, Iittala, modell Kekkerit, design Timo Sarpaneva, höjd 14cm
Dricksglas, 5st, Iittala, modell Kekkerit, design Timo Sarpaneva, höjd 8cm
Utrop: 75 kr
Snapsglas, 12st, Iittala, modell kekkerit, design Timo Sarpaneva, höjd 7cm
Utrop: 150 kr
Likörglas, 12st, Iittala ,modell Kekkerit, design Timo Sarpaneva, höjd 9cm
Vinglas, 12st, Iittala, modell Kekkerit, design Timo Sarpaneva, höjd 11cm
Vas Kosta Boda, Erik Höglund, ca 15cm hög, liten skada på insidan
Sandoz, herrur, quartz, dag och datum, repigt plastglas, slitet läderband
Parti guld 21K 41,1g defekt
Utrop: 10 600 kr
Armband 18K 10,8g 18cm, X-länk
Utrop: 2 400 kr
Parti guld 18K 6g defekt
Utrop: 1 600 kr
Vristlänk 18K 1,5g 27cm Singapore
Utrop: 400 kr
Halskedja 18K 2,5g 44,5cm, pansar
Utrop: 650 kr
Parti guld 18K 6,2g defekt
Örhängen 18K 1,8g, doserad x-länk med stav
Parti guld 18K 1,9g defekt
Utrop: 475 kr
Ring 18K 5,8g Ø17 trefärgad
Utrop: 1 900 kr
Parti guld 14K 5g defekt
Utrop: 950 kr
Måndag 15 jul 2013