781 - 800 av 1 423
1...394041...72 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 juli 2013

Klubbad för

Parti, S925, 14g

Utrop: 100 kr

Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål S925 brv. 1397,0g, alla med vita plasthandtag, (kaffekannans handtag lagat)

Utrop: 6 400 kr

Kaffeskedar 2st, S925 22,5g modell Haga

Utrop: 150 kr

Kaffeskedar 12st, S830, 158,4g, 110mm

550 kr

Utrop: 750 kr

Ljusstake S900 defekt/graverad brv.178,6g gipsfylld fot

Utrop: 275 kr

Musikinstrument Träblås

Klarinett, Buffet Crampon, slitage, i trasig väska

950 kr

Utrop: 500 kr

Dessertsked, S925, 23,3g, höjd 145mm

Utrop: 125 kr

Sockersked, S925, 16g, 110mm

50 kr

Utrop: 100 kr

Skål, S925, 17,3g, höjd 50mm

125 kr

Utrop: 100 kr

Spegel med handsnidad träram (text på baksidan) 52x41 inklusive ramen

Utrop: 550 kr

Silverströare 2st, S925, 184,4g, 165mm, med tillhörande ask, skadad

1 200 kr

Utrop: 950 kr

Oljemålning på pannå, Arne Lundström, "Tidig vår" 46x26,5cm ramad

50 kr

Utrop: 75 kr

Oljemålning på pannå sign Carl E Berga-67 "Norrlands öga" 26x58cm ramad

375 kr

Utrop: 75 kr

Oljemålning på pannå sign Carl E Berga-67, "Hamnmotiv" 33x39cm, ramad

150 kr

Utrop: 75 kr

Akvarell, Stella Falkner, naturvy, 23,5x31cm, förgylld ram, något kantstött

Utrop: 150 kr

Akvarell, Stella Falkner, naturvy, 23x32cm, förgylld ram, något kantstött

Utrop: 150 kr

Olja på pannå Gösta Lindroth 1937 "Utsikt över Riddarfjärden" 37x45cm

200 kr

Utrop: 150 kr

Oljemålning på pannå sign. Bertilsson, 36,5x44,5cm, ramad

25 kr

Utrop: 75 kr

Olja på duk , sign B Johnson , 54x44,5cm, motiv "Gatuvy, Tetuán", ramad

75 kr

Utrop: 75 kr

Färglitografi, sign. Stig Claesson, nr 44/75, 61x46cm, glas och ram

400 kr

Utrop: 225 kr