721 - 740 av 1 423
1...363738...72 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 juli 2013

Klubbad för

Glasminiatyr, Kosta Boda, Bertil Vallien, 9,5cm

100 kr

Utrop: 75 kr

200 kr

Utrop: 75 kr

Glasminiatyr, Kosta Boda, Bertil Vallien, 5,6cm, naggad

75 kr

Utrop: 75 kr

Glasminiatyr, Kosta Boda, Bertil Vallien, 6cm

200 kr

Utrop: 75 kr

Mattallrik, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, Ø24cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Gräddkanna, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså

150 kr

Utrop: 100 kr

Tekopp med. fat, Gustavsberg Stig Lindberg, Berså, krackelerad

175 kr

Utrop: 75 kr

Djup tallrik, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså

175 kr

Utrop: 100 kr

Assietter 2st, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, Ø17,5cm, slitage

150 kr

Utrop: 100 kr

Äggkoppar 5st, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså

350 kr

Utrop: 125 kr

Äggkoppar 5st, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, Skadade

175 kr

Utrop: 75 kr

Vas, Kosta Boda , Ulrica Hydman Vallien höjd 30,5cm

650 kr

Utrop: 375 kr

Figuriner 3st Lisa Larsson Luciatå: Lucia, stjärngosse och tomtenisse

800 kr

Utrop: 550 kr

Tulpanvas i glas, Iittala, Alvar Aalto, höjd ca. 16cm, något repig i botten

325 kr

Utrop: 150 kr

Skål, fågel, Seaglas Bruk, Kosta Sweden, 8cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Vit kruka, Waldemars udde, Prins Eugene, höjd 16cm

300 kr

Utrop: 75 kr

Liten skål, Hadeland MGS, höjd 5,8cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Skål, Hadeland, höjd 6cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, okänd konstnär, höjd 29cm, förmodligen bronsblandat material, onumrerad med rysk märkning i sockel

500 kr

Utrop: 75 kr

Figurin, Rörstrand, Lisa Larsson, flicka med blommor, höjd 21,5cm

500 kr

Utrop: 100 kr