101 - 120 av 248
1...567...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 juli 2013

Klubbad för

BREITLING, Chronomat, Chronometre, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 47428, Serie nr. 47428, Ref nr. A13350, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, skadad krona, UTC, Serie nr. 3988, Ref nr. A61172, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, Rouleauxlänk, viklås, ca 2000, serviceetui.

Utrop: 14 000 kr

FICKUR, 47 mm, Boett nr. 25286, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1910.

Utrop: 2 800 kr

MORMORSUR 34 mm, Boett nr. 53865, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1910.

Utrop: 1 300 kr

FICKUR, 43,5 mm, Boett nr. 20216, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, gravyr, bucklor, ca 1880, fickurskedja och nyckel i gulmetall.

Utrop: 2 400 kr

IWC, fickur, 51 mm, Cal 52 (H6), Serie nr. 691752, Boett nr. 742746, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1918, fickurskedja i gulmetall.

3 900 kr

Utrop: 4 300 kr

MORMORSUR, fickur, 36 mm, Boett nr. 239163, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, mönster, bucklor, ca 1910.

Utrop: 1 300 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69163, Serie nr. T573922, Cal 2135, Verk nr. 3586713, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadad), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78343-18-Z4/490 B, cert, augusti 1997, box, ytterkartong.

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, De Ville, damur, 24 mm, Cal 625, Serie nr. 39889691, Boett nr. 1005, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla (8/10), diamantkrans (16 st. 8/8, ca TW/VVS, ca 0,24 ctv), integrerad originallänk, längd 175-180 mm, totalvikt 42,0 gram, ca 1975, box.

7 500 kr

Utrop: 7 900 kr

ROLEX, damur, 28 mm, Boett nr. 1201118, 9K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, boett signerad W&D, textilband, ca 1918.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, Sahida, Cal 1469, Serie nr. 5497515, Ref nr. 746 T, Boett nr. 6043275, damur, 21,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965, box.

Utrop: 1 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, "Bark finish", Ref nr. 69279, Serie nr. 7596966, Cal 2135, Verk nr. 0619566, Boett nr. 69000, damur, 26 mm, 18K vit/gulguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad urtavla, läderband, cert (ej komplett), ca 1982, box.

Utrop: 23 000 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Challenge 44, Chronometer, Cal 753 (ETA 7750), Verk nr. 689105, Ref nr. 986.691.11/761 AN92, Boett nr. 2229084, 01.0035, CAR/A 8070, kronograf, herrur, 44 mm, stål/kolfiber, automatisk, safirglas, splitsekund, originallänk (stål/kolfiber), viklås, cert (ej komplett), ca 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. A 0450/1000).

Utrop: 44 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Laureato, EVO 3, Cal 33C0 (GP3300), Verk nr. 03023, Serie nr. 126, Ref nr. 8018, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, cert, oktober 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 30 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Tarawa, Serie nr. 37500587, Ref nr. 9656J21, damur, 28,5 x 37 mm, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1003/86J2, cert, augusti 2010, box.

Utrop: 6 800 kr

BREITLING, Chronomat B01, "Tachymetre", Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3005290, Serie nr. 3005290, Ref nr. AB011012, Boett nr. 2409 B4, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W3909/375 A, cert, oktober 2010, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 35 000 kr

BREITLING, Crosswind Special, Chronometre, "Tachymetre", Cal 44 (ETA 2892 A2), Verk nr. 485855, Serie nr. 485855, Ref nr. A44355, Boett nr. 1902 B3, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, skadad urtavla, Pilotlänk Special, viklås, Ref nr. S1902/354 A, cert, mars 2003, box, ytterkartong.

19 400 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 6084, Serie nr. 858827, Cal 64, Verk nr. 23877/F 80074, Boett nr. 6084, herrur 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1953.

Utrop: 24 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Cal 2280-881, Verk nr. 99405, Serie nr. 5872, Ref nr. 8020, kronograf, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, cert, mars 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 16 000 kr

Klockor Union

UNION, Glashütte, damur, 36 mm, Cal ETA 2895-2, Ref nr. D004.228.17.126.00, D004.228.A, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), läderband, viklås, cert, februari 2011, box, ytterkartong.

7 200 kr

Utrop: 8 000 kr

OMEGA, Constellation, "My Choice", Mini, Cal 1456, Serie nr. 58867407, PIC nr. 1561.71.00, Ref nr. ST 795.1243, Boett nr. 795.1243, damur, 22,5 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6563/875, cert, juni 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 7 900 kr