Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 juli 2013
Klocktillbehör Sjöö Sandström
ORIGINALLÄNK, till Sjöö Sandström Quattro, herrur, stål, bredd 26/26 mm, längd 165 mm, viklås.
Klockor Zodiac
ZODIAC, Hermetic, Cal 12, Serie nr. 236412, Boett nr. 930, herrur, 34 mm, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1957, box.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 33,5 mm, Ref nr. 823, Boett nr. 13089, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1968, metallänk ej original.
Klockor Doxa
DOXA, fickur, 51 mm, Boett nr. 1154300, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1925.
FICKUR, 51 mm, Boett nr. 283848, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1915, kedja i silver.
FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 44752, förgyllt silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, mönster, gravyr, bucklor, ca 1890, fickurskedja i gulmetall.
SEIKO, herrur, 37 mm, Serie nr. 441171, Boett nr. 7N43-9041, gulmetall, quartz, hardlexglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 4240--G-E, ca 1994, box, ytterkartong.
Klocktillbehör Omega
ORIGINALLÄNK, till Omega herrur, bicolour, bredd 18 mm, längd 131-156 mm, viklås, Ref nr. 1412/779, ca 1980.
Klocktillbehör Omega
ORIGINALLÄNK, till Omega Dynamic herrur, stål, viklås, Ref nr. 1186/215, ca 1970.
FICKUR, 63 mm, "John Ward, Fore Street, London", Boett nr. 13262, Serie nr. 1991, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, visare saknas, defekt, bucklor, ca 1800, fickurskedja i vitmetall.
OMEGA, fickur, 48 mm, Serie nr. 4347511, Boett nr. 5069201, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.