101 - 120 av 335
1...567...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni 2013

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 14 blå safirer, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 40,5 cm, vikt 4,7 g, nagg på 1 safir och 2 diamanter.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, silver, mabé pärlor, topaser, längd ca 3 cm, krok, vikt 7,4 g.

Utrop: 400 kr

COLLIER, silver, aventurin kvarts, Michelsen Stockholm 1959, längd 41,5 cm, vikt 12 g.

1 600 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Övrigt

SEDELKLÄMMA, silver, Irländska stämplar, längd 5 cm, vikt 17,6 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGE, 18K guld/rodierat guld, 10 prinsesslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca Cr/VS-SI, stift/clips, vikt 3,9 g.

Utrop: 1 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, snäckskalskamé, Italien, 1930/40-tal, höjd 2 cm, vikt 7,8 , enligt uppgift inköpta på Mandile Cameos - Corals Sorrento.

650 kr

Utrop: 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, silver, keltisk dekor, Irland, vikt 9,4 g.

275 kr

Utrop: 175 kr

Kuriosa Trä

SKULPTUR, trä, putai, höjd ca 4 cm, signerad, bredd ca 4,5 cm.

325 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE/BROSCH, silver, abalone, uggla, längd ca 3 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

HALSLÄNK, sterlingsilver, pansar, längd 50 cm, vikt 153,3 g.

900 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, sterlingsilver, modifierad pansar, längd 23 cm, vikt 85,4 g.

450 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Kvarts

10 ST CITRINER, 44,5 ctv.

425 kr

Utrop: 250 kr

Ädelstenar Kvarts

2 CITRINER, 32 ctv.

325 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, Mexico, bredd 2,5 cm, längd 23,5 cm, vikt 142,9 g.

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver, jugend, glas, nagg, längd 2,1 cm.

150 kr

Utrop: 200 kr

DUNHILL, manschettknappar, ett par, silver, vikt 15,2 g.

Utrop: 175 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,11 ct, ca W/SI, stl 15,75 mm, vikt 1,7 g.

800 kr

Utrop: 750 kr

COLLIER, silver, odlade sötvattenpärlor ca 8 mm, längd ca 42 cm, vikt 7,7 g.

350 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, silver, pärlemor, hematiter, 1 sten skadad, längd ca 4,5 cm, vikt 7,5 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,20 ct enligt gravyr, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 700 kr