Avslutad | Moderna – Lördag 15 juni 2013
DIAMANT, briljantslipad, 0,53 ct, TW(G)/VS2, HRD Diamond Identification Report 12028326015.
DIAMANT, briljantslipad, 0,54 ct, TW(G)/VS2, HRD Diamond Identification Report 12034565008.
RING, 18K vitguld, ovalslipad rosa safir ca 2,30 ct, nagg, Sörsand, Tungelsta 2011, stl 15,25 mm, vikt 7,6 g.
Visa varaSmycken Ring
RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, Atelier Ajour, Stockholm 2002, stl 15,5 mm, vikt 7,0 g.
Visa varaSmycken Enstensörhängen
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,28 ctv enligt gravyr, ca TW-W/SI, stift, vikt 1,4 g.
MONTBLANC, ring, Grande Dame, sterlingsilver, pärlemorskimrande vit sten, vikt 32,3 g, stl 17,75 mm, originaletui och ytterkartong.
MONTBLANC, armband, Icon wish, sterling silver, vikt 62,4 g, längd 20,5 cm, originaletui och ytterkartong.
MONT BLANC, collier, Icon line, sterling silver, längd 46 cm, vikt 136,5 g, originaletui.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 74 briljantslipade diamanter ca 2,59 ctv, ca TW-W/VS, längd 17 cm, vikt 9,6 g.
RING, 18K vitguld, ovalslipad gul safir ca 2,00 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ct, ca W/SI-P, stl 19,75 mm, vikt 7,9 g, defekt i sargfattningen.