161 - 180 av 311
1...8910...16 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 maj 2013

Klubbad för

Klocktillbehör Eterna

VISNINGSBRICKA, Eterna, 390 x 295 mm, skadad, 1960-tal.

250 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

VISNINGSBRICKA, Omega/Tissot, 420-460 x 273 mm, ca 1970.

300 kr

Utrop: 275 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

CATALOGUE OFFICIEL, del 1, reservdelskatalog över schweiziska urdelar, ca 1949, verksökare.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Breitling

PLÅNBOK, Breitling, 120 x 110 mm, nylon, gul/blå, ca 1995.

Utrop: 150 kr

OMEGA, Ladymatic, Cal 455, Serie nr. 18917378, Ref nr. KO 10999, Boett nr. 10999-61 SC, damur, 20 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1961, integrerad metallänk ej original.

1 100 kr

Utrop: 425 kr

Klocktillbehör Rolex

ROLEX SUBMARINER STORY, Special Edition, skriven av Mondani / Ravagnani, 262 sidor, engelska/italienska, tryckt 2010 i en upplaga om 500 exemplar, signerad.

Utrop: 5 100 kr

Klockor Festina

FESTINA, Titanium W.R.100, kronograf, Ref nr. 6602, herrur, 41 mm, titan, quartz, mineralglas (skadat), datum, alarm, integrerad originallänk, viklås, ca 1995, box (ej komplett).

Utrop: 700 kr

SEIKO, kronograf, "Tachymeter", herrur, 39 mm, Cal 7T42, Serie nr. 903843, Boett nr. 7T42-7A39, bicolour, quartz, hardlexglas (skadat), datum, alarm, läderband, ca 1986.

Utrop: 600 kr

Klockor Pulsar

PULSAR, Spoon, kronograf, herrur, 39,5 mm, Ref nr. V567-6100, Boett nr. 7N0156, vitmetall, quartz, mineralglas, datum, ca 1994, metallänk ej original.

300 kr

Utrop: 350 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 3426973, Boett nr. 3426973, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, defekt visare, ca 1916, fickurskedja i gulmetall.

325 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Tudor

TUDOR ANTHOLOGY, skriven av Alberto Isnardi, 342 sidor, engelska/italienska, tryckt 2013, signerad, Limiterad och numrerad (Nr. 105/1000).

Utrop: 3 200 kr

CERTINA, herrur, 28 mm, Ref nr. 66203, Boett nr. 3672616, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1960.

200 kr

Utrop: 225 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, F1 World-Timer, Ref nr. F-5008, herrur, 39,5 mm, doublé, quartz/digital, mineralglas, datum, defekt, originallänk, viklås, ca 2008.

300 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 38,5 mm, "Walleniüfs, Norkiöing", silver, repeterur (defekt), spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, senare boett (1857), signerad G.L. C5, ca 1820.

300 kr

Utrop: 350 kr

SEIKO LASSALE, damur, 17 x 26,5 mm, Cal 8420, Serie nr. 380062, Boett nr. 8420-5819, bicolour, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, längd 166 mm, Ref nr. Z 715, ca 1984.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex, damur, Date, Champagne, index.

Utrop: 500 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1350, Serie nr. 40041285, Ref nr. MD 591.0011, Boett nr. 591.0011, damur, 20 mm, doublé (20 micron), quartz, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1977.

700 kr

Utrop: 225 kr

OMEGA, Genève, Cal 684, Serie nr. 37595965, Ref nr. ST 566.0074, Boett nr. 566.0074, damur, 27 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1973.

350 kr

Utrop: 375 kr

Klockor Viking

VIKING, damur, 28,5 mm, Cal 581 C, Boett nr. 145456, stål, manuell, plexiglas, skad urtavla, gravyr, integrerat läderband, ca 1940.

200 kr

Utrop: 250 kr

EIGER LUXE, herrur, 35 mm, Cal 2752, doublé, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.

325 kr

Utrop: 350 kr