Aktivera zoom-läge
Klubbas i Stockholm | |
Auktionsstart | 2013-05-25 13:00 |
Visning startar | 2013-05-24 10:00 |
Uthämtning | Biblioteksgatan 5 |
Auktionsnr: 162
Varunr: 941 440
Smycken
Ring
RING, 18K guld/silver, cabochonslipad ametist 13 x 10 mm (tunna repor), omgiven av 13 antikslipade och 1 rosenslipad diamant ca 2,00 ctv, ca TCr-TCa/SI (flera har mindre skador), samt 28 små rosenslipade diamanter ca 0,28 ctv, skenan stämplad av Kurt Ribbhagen i Stockholm år 1943, stl 17,75 mm, vikt 7,5 g, etui.
9 100 kr
Klubbad i sal till budgivare: 6751 |
Valuta |
För fullständiga villkor se våra köparvillkor.