Avslutad | Fashionabla – Torsdag 16 maj 2013
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, MULBERRY, mellanbrunt läder (Kongo 12x10 cm, mynt, sedel, 4 st kontokortsfack. Bruks slitage.
COLLIER, ÖRHÄNGEN, vintage 1970-tal, gulmetall med färgade stenar, collier längd 42 cm, örhängen clips.
VÄSKA, BOTKIER, mellanbrunt läder, mässingsfärgade detaljer 30x22x15 cm. Några fläckar på fodret inuti väskan.
SOLGLASÖGON, MATTHEW WILLIAMSON, Linda Farrow Collection, ljusbeiga bågar, putsduk samt etui.
Accessoarer Agendor
NOTEBOOK, MULBERRY, Notebook cover i svart präglat läder (Nile), 10x19 cm, 6 st kontokortsfack.
HÄNGE/KEDJA, ROBERO CAVALLI, ankarkedja i gulmetall, hänge i benvit emalj coh gulmetall, längd 72 cm.
Accessoarer Scarves
SCARF, must de Cartier, 100 % silkesjacquard, 85x85 cm, svart, gul, orange, beige.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Wayfarer, specialutgåva till OS i Lillehammer 1994, svart, beige, blå vinröd, fodral.