1801 - 1820 av 2 000
1...909192...100 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 maj 2013

Klubbad för

Parti guld, udda skadat med sten 18K 0,8g

175 kr

Utrop: 200 kr

Halskedja, Pansar 18K 38cm 1,2g

250 kr

Utrop: 325 kr

Örhängen, et par med stenar 18K 0,9g

225 kr

Utrop: 275 kr

Ring, tvåfärgad med diamanter 3xca0,005ct 18K Ø17 1,5g

425 kr

Utrop: 500 kr

Svenska mynt, 9st 1-kronor 1939-1950, 19st 50-öringar 1944-1958, 10st 25-öringar 1943-1961 samt 1st 1919, 14st 10-öringar 1929-1961 brv 201,6g

Utrop: 375 kr

Damur, Certina 18K, quartz plastglas EOL111.9199..68, graverad baksida "För nit och redlighet i rikets tjänst" med läderarmband, box, batteribyte krävs, bruttovikt 12,7g

900 kr

Utrop: 950 kr

Parti guld, udda med sten 18K 0,5g

Utrop: 150 kr

Glas/keramik, 1 tomte höjd 18cm, 1 svan höjd 19cm, 1 svan höjd 23cm, 1 fågel höjd 6cm, 1 skål Ø15cm höjd 7cm, 1 fågel skål höjd 7cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Porslin, Rörstrand Hållfast 8st assietter Ø17,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Vas, Muurla höjd 22cm samt 1 Costa Boda ljushållare med nagg Ø11cm höjd 6cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Webb kamera, Microsoft VX-3000 snr: 78038545547373620817

75 kr

Utrop: 75 kr

Glögg koppar, 9st Johansfors glasbruk höjd 5,7cm

50 kr

Utrop: 100 kr

Glaskaraff, smånagg höjd 36cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Karaff, 2st kristall med Boda inetsat i botten, höjd 15cm

200 kr

Utrop: 75 kr

Diverse porslin, 3st mocca koppar med tillhörande 6st fat, 3st snaps glas höjd 7cm

Utrop: 75 kr

Vaser, 3st olika höjd 8cm, 19,5cm och 16cm samt 1 uppläggningsfat 25,5x38,5cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Kläder Övrigt

Jacka, Peak Performance Gore-Tex storlek L

375 kr

Utrop: 325 kr

Konst Skulpturer

Trä figurer, 4st varav 3 är signerade E.H årtal 1973, 1974, 1975 höjd 15, 22, 24cm, 1 osignerad höjd 23cm, små nagg

100 kr

Utrop: 175 kr

Fritid Verktyg

Slagborr, Bruksbo 500W 0-2500rpm 13mm chuck. Värmepistol, Bruksbo 1500W 2 effektlägen 300/500 grader.

150 kr

Utrop: 75 kr

Fritid Verktyg

Skruvdragare Bosch GSR 14,4 2,0 Ah, snr: 2002 29218 1174, med laddare

375 kr

Utrop: 550 kr