Avslutad | Pant – Tisdag 21 maj 2013
Svenska mynt, 9st 1-kronor 1939-1950, 19st 50-öringar 1944-1958, 10st 25-öringar 1943-1961 samt 1st 1919, 14st 10-öringar 1929-1961 brv 201,6g
Damur, Certina 18K, quartz plastglas EOL111.9199..68, graverad baksida "För nit och redlighet i rikets tjänst" med läderarmband, box, batteribyte krävs, bruttovikt 12,7g
Glas/keramik, 1 tomte höjd 18cm, 1 svan höjd 19cm, 1 svan höjd 23cm, 1 fågel höjd 6cm, 1 skål Ø15cm höjd 7cm, 1 fågel skål höjd 7cm
Konst Skulpturer
Trä figurer, 4st varav 3 är signerade E.H årtal 1973, 1974, 1975 höjd 15, 22, 24cm, 1 osignerad höjd 23cm, små nagg
Fritid Verktyg
Slagborr, Bruksbo 500W 0-2500rpm 13mm chuck. Värmepistol, Bruksbo 1500W 2 effektlägen 300/500 grader.