941 - 960 av 1 483
1...474849...75 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 maj 2013

Klubbad för

Skål L7,5cm H2cm Kopp H5cm Ø3,5cm S925 38,3g

Utrop: 225 kr

Parti S830 graverat/skadat 1610g

Utrop: 6 700 kr

Silverkoppar 4st S830 133,8g

Utrop: 650 kr

Akvarell, Annmari Lide 47,5x30cm, glas och ram

175 kr

Utrop: 225 kr

Oljemålning, H.G. Carlström 31,5x39,5cm ramad

475 kr

Utrop: 75 kr

Oljemålning Erland Cullberg 1931-2012, 60x49cm, ramad,

5 800 kr

Utrop: 75 kr

Smörbytta med glasskål och lock nysilver

125 kr

Utrop: 75 kr

Skål nysilver H9,5cm Ø20cm

25 kr

Utrop: 75 kr

Saltkopp med glasskål nysilver

175 kr

Utrop: 75 kr

Färglitografi, Yson ,124/260, 29,5x41,5cm, glas och ram

125 kr

Utrop: 75 kr

Färglitografi ,Einar Rosén, 62/100, 57x16,5cm, glas och ram

50 kr

Utrop: 75 kr

Färglitografi, 25/175, 30x40cm ,glas och ram

100 kr

Utrop: 75 kr

Terrin 23x38cm med lock på fat 31x50cm Royal Copenhagen

3 300 kr

Utrop: 1 600 kr

Fiskfat 61x24cm Royal Copenhagen

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

Parti guld defekt 18K 28,2g med stenar

Etsningar 2st, Kelly, Parismotiv,13,5x18, 5cm, glas och ramar

Etsning, Kelly, Triumfbågen, 18,5x13,5cm, glas och ram

Etsning,sign. Kelly , motiv Notre Dame, 18,5x13,5cm, glas och ram

Konstnärsbok Södermanland med träsnitt av Waldemar Bernhard, ca 50st blad 23x18cm

Skål Orrefors Gunnar Cyren H15cm Ø23cm i träask

1 900 kr

Utrop: 900 kr