61 - 80 av 343
1...345...18 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 mars 2013

Klubbad för

SEIKO LASSALE, herrur, 21 x 32 mm, Cal 8420, Serie nr. 303025, Boett nr. 8420-5809, bicolour, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 175 mm, Ref nr. Y 050, cert, mars 1984.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, herrur, 31,5 mm, Ref nr. 9120, doublé, quartz, mineralglas, datum, ca 1993, metallänk ej original.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Ferrari

FERRARI, damur, 26,5 mm, Boett nr. 180912, bicolour, quartz, mineralglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport/Classic, Ref nr. 1057901, serie nr. 18119600, damur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk, defekt, viklås, ca 1993.

Utrop: 1 800 kr

FICKUR, 51 mm, savonett, Boett nr. 5774, silver, niello, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, innerlock saknas, skadad boett, bucklor, ca 1915.

Utrop: 1 200 kr

ENGLISH LEVER, "H.Stone, Leeds", fickur, 55 mm, Serie nr. 8993, Boett nr. 8993, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, kedja i vitmetall, ca 1860.

Utrop: 1 500 kr

MORMORSUR, 29,5 mm, Serie nr. 100208, gulmetall, cylindergång, skadad urtavla, emalj, motiv, ca 1850, chatelaine i gulmetall.

Utrop: 1 800 kr

T.R. RUSSELL, Liverpool, fickur, 42,5 mm, Serie nr. 431377, Boett nr. 431377, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1880, nyckel,

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, fickur, 49,5 mm, savonett, Serie nr. 4310522, Boett nr. 5120058, silver, ankargång, skadad urtavla, minutvisare lös, glas löst, skadad boett, bucklor, ca 1913.

Utrop: 1 100 kr

L CALLERSTRÖM, (Lars Callerström 1753-1793), Calmar, fickur, 57 mm, Serie nr. 12, silver, spindelgång, nyckeldragare, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, ca 1790, senare boett, bygel saknas, signerad GS, ca 1855 (A5).

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

Must de CARTIER, Must 21, Cal 81, Boett nr. 901004565, midsize, 28 mm, bicolour, quartz, safirglas (skadat), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås (defekt), ca 1987.

Utrop: 3 200 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, W1, Ref nr. 3000, Serie nr. A 999259, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, ca 2000.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Ref nr. 126-2, herrur, 31 mm, doublé, quartz, mineralglas, ca 1995.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Aluminium, Serie nr. L 34468, Ref nr. AL 38 TA, herrur, 38 mm, aluminium / gummi, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, cert, mars 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 9 000 kr

Klockor Technomarine

TECHNOMARINE, Techno Diamond (200 M/660 ft), Boett nr. 11340, kronograf, unisex, 37 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, diamantkrans (120 st. vissa skadade, 8/8, ca 0,84 ctv, ca W/SI), läderband, originalspänne, ca 2005, etui.

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. 47314809, PIC nr. 1370.20.00, Ref nr. DE 795.0876, Boett nr. 795.0876, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, en "klo" saknas, integrerad originallänk i stål/guld (halvstav, defekt), viklås, Ref nr. 6104/465, ca 1984.

Utrop: 2 600 kr

CARTIER, Must 21, Serie nr. 901132640, damur, bicolour, quartz, defekt, mineralglas, integrerad länk, viklås (defekt), ca 1995.

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Othello, Serie nr. X233068, Ref nr. 2011, damur, 28,5 mm, stål, safirglas, originallänk, viklås, ca 2005.

Utrop: 4 500 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Sahida, Ref nr. 2610.491 46402, damur, 14 (17,5) x 25 (31,5) mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (6 st. 8/8), 16 st briljanter (ca TW/VVS, ca 0,15 ctv), originallänk, viklås, ca 2008.

Utrop: 5 400 kr

CARTIER, Must 21, nr. 901024019, damur, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad länk, viklås, ca 1993.

Utrop: 3 800 kr