301 - 320 av 452
1...151617...23 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 28 februari 2013

Klubbad för

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 54,5 mm, Cal P.S. Bartlett (17 stenar, 18 size), Serie nr. 14004606, Boett nr. 4100169, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1904.

275 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1975881, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 44,5 mm, Cal 210 (7 stenar, 12 size) , Serie nr. 23583371, Boett nr. 9234497, doublè, ankargång, skadad urtavla, ca 1920.

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2866391, Boett nr. 329, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

650 kr

Utrop: 450 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 1971430, Ref nr. 8524, Boett nr. 2927362, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1910.

550 kr

Utrop: 475 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1876068, Ref nr. 1392, Boett nr. 2839710, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

500 kr

Utrop: 475 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 2200086, Ref nr. 9547, Boett nr. 2867868, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

650 kr

Utrop: 475 kr

ZENITH, fickur, 50 mm, Serie nr. 2012768, Ref nr. 3110, Boett nr. 2940560, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1915.

550 kr

Utrop: 350 kr

TAVANNES WATCH Co, fickur, 51 mm, Ref nr. 307, Boett nr. 9116205, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, buckor, ca 1930.

300 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 48,5 mm, Boett nr. 1132198, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1920.

Utrop: 275 kr

FICKUR, 55 mm, Serie nr. 298276, Boett nr. 217596, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

275 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Chopard

LUC, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 92338, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1920.

750 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Rolex

FLIPLOCKLÄNK, till Rolex Submariner, stål, viklås, skadad, Ref nr. 93150-O5/501 B, ca 1990.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

A. DUBACH, Montreux, stoppur (60 sek/30 min), 51 mm, Serie nr. 514825, Boett nr. 149075, vitmetall, ankargång, splitsekund, skadad urtavla, ca 1920.

Utrop: 700 kr

HAMPDEN WATCH Co. fickur, 54,5 mm, Cal 64 (17 stenar, 18 size), Serie nr. 1676532, Boett nr. 7223739, doublé, ankargång, skadad urtavla, ca 1902.

Utrop: 650 kr

ORTA, fickur, 53 mm, savonett, Boett nr. 9184903, doublé, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, bucklor, ca 1920.

Utrop: 300 kr

BORE, damur, 24 mm, doublé (20 micron), Cal 403, Boett nr. 319372, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, pärlemorurtavla, skadad urtavla, ca 1930.

125 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 620, Serie nr. 19935236, Ref nr. ST 11074, Boett nr. 11074 62 SC/11076, damur, 21,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

350 kr

Utrop: 375 kr

LONGINES, herrur, 33,5 mm, Cal 27.M, Serie nr. 7008665, Boett nr. 23097 / 585, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1946.

550 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

LÄDERBAND, till armbandsur, 2 st. till herrur och 5 st. till damur.

75 kr

Utrop: 100 kr