Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 28 februari 2013
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex damur Presidentlänk, 18K guld, bredd 13 mm, inklusive skruv.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Jubileelänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.
Klocktillbehör Breitling
LÄNKBIT, till Breitling herrur Pilot speciallänk, stål, bredd 18 mm, inklusive skruvar.
Klocktillbehör Cartier
RENGÖRINGSSET, till Cartier armbandsur, spray, borste, duk, för rengöring av boett och länk, box, ytterkartong.
Klockor Doxa
DOXA, Impermeable, Anti-Magnetique, Serie nr. 4452010, Boett nr. 2010, herrur, 28 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1940.
Klockor Doxa
DOXA, Impermeable, Anti-Magnetique, Serie nr. 4452008, Boett nr. 2008, herrur, 28 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1940.
Klockor Roamer
ROAMER, Anfibio, Boett nr. 430-1120.012, herrur, 33,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1974.
MATINA, herrur, 37 mm, Cal ETA 2789, Boett nr. 1027, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
TISSOT, herrur, 36,5 mm, Cal 2030, Serie nr. 20892, Boett nr. 140643, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1980.
TISSOT, herrur, 36 mm, Cal 2030, Serie nr. 21215, Boett nr. 40662, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1980.
TISSOT, herrur, 35 mm, Cal 27-63, Serie nr. 1933050, Ref nr. 6445, Boett nr. 6603 / 6445 1 / 6446, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, datum, datumvisare saknas, läderband, ca 1950.
URANIA, herrur, 35 mm, Boett nr. 46358, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
Klockor Roamer
ROAMER, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
LONGINES, fickur, 53 mm, Boett nr. 683271, silver, niello, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ca 1891.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 58649, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, visare saknas, mönster, bucklor, ca 1890.
RECTA, damur, 14 x 24,5 mm, Boett nr. 509590, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, defekt, ca 1940.
Klocktillbehör Övriga klockor
ETUI, till armbandsur, grön, 144 x 47 x 27,5 mm, "Rob. Engström, Stockholm".