Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 28 februari 2013
CERTINA, DS Podium (100m / 330 ft), Ref nr. 260.7129.42.56, Boett nr. QKP-BC-22742, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 59203-TKO-S, cert, september 2006, box.
Klockor Gucci
GUCCI, herrur, 30 mm, doublé, quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerat läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, herrur, 31,5 mm, Ref nr. 9120, doublé, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1995.
SEIKO, damur, 21 x 25 mm, Cal 11A, Serie nr. 310499, Boett nr. 11-312D, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1973, metallänk ej original.
Klocktillbehör Breitling
LÄNKBITAR, 2 st. till Breitling Pilotlänk herrur, stål, bredd 18 mm, inklusive skruvar.
Klocktillbehör Bvlgari
GUMMIBAND, till Bvlgari herrur med integrerat bandfäste, svart, 21,5 (7)/16 mm, viklås i stål.
Klocktillbehör Böcker
"WRISTWATCHES, Armbanduhren, Montres bracelets", bok, engelska, tyska, franska, Brunner/Pfeiffer-Belli, Könemann, ca 1999.
Klocktillbehör IWC
KATALOGER, IWC, Passion Engineered, Portofino Collection, Jubilee 125 years IWC, Engineers of the Sea, mm.
Klockor Mora
MORA, fickur, 50,5 mm, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, Boett signerad "Louis Brandt & Frére SA", ca 1914, fickurskedja i gulmetall.
OMEGA, "Rödtolva", fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4075950, Boett nr. 4960420, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.
Klockor Doxa
DOXA, herrur, 35 mm, Cal 1147, Boett nr. 5452554, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950.